6 domowych sposobów na stres

Co robić gdy dopada Cię silny stres?
Zwykle dopada nas w najbardziej niespodziewanym momencie. Stres, bo o nim mowa, objawia się reakcjami fizjologicznymi całego organizmu takimi, jak: pocenie się, drżenie rąk, przyspieszone bicie serca. Co zrobić by wyeliminować stres z naszego życia? Nasza rada: zadbaj o siebie.


SPOSÓB 1: znajdź czas dla siebie

Jesteś zabiegana, strasz się zrobić kilka rzeczy na raz i brak Ci chwili czasu by odpocząć? Prawdopodobnie dzieje się tak dlatego, że przedkładasz potrzeby innych nad swoje własne. Prasujesz koszule mężowi, robisz kanapki do szkoły dla swoich pociech, pomagasz chorej koleżance, lecz nie masz czasu dla siebie? Skończ z tym, a przynajmniej kilka razy w tygodniu wygospodaruj godzinę lub dwie na swoje ulubione zajęcia. W następnych krokach podpowiemy Ci co możesz zrobić dla własnego komfortu.

SPOSÓB 2: wykąp się w wannie pełnej piany

Kiedy już znajdziesz kilka chwil by odpocząć warto zanurzyć się w wannie pełnej kojącej piany. Na rynku dostępnych jest wiele olejków do kąpieli. Możesz również zapalić zapachowe świeczki aby wypełnić całą łazienkę ulubionym zapachem. Kąpiel zadziała na Ciebie uspokajająco i odprężająco, sprawi też, ze poczujesz się świeżo. Zainwestuj więc w kosmetyki do kąpieli i ciesz się spokojem w wannie pełnej piany!

SPOSÓB 3: wyjdź na świeże powietrze

Nic tak nie relaksuje człowieka jak spokojny spacer, który pozwoli na zebranie myśli. Przechodząc na przykład parkowymi alejkami rozejrzyj się dookoła i zobacz jak piękna jest budząca się do życia przyroda. Spacer na świeżym powietrzu pozwoli Ci zapomnieć o problemach, a jeśli będziesz jednak przez cały czas o nich myśleć to prędzej znajdziesz wyjście z trudnej sytuacji. Poza tym spacer podziała na wyrobienie idealnej sylwetki po zimie;)

SPOSÓB 4: rozmawiaj o problemach

Jeśli nie lubisz spacerować sama, spróbuj namówić partnera lub przyjaciółkę na wspólną przechadzkę. Pamiętaj aby przedyskutować z bliskimi przyczyny stresu, czyli to, co wpływa na Twoje reakcje. Mąż nie pomaga w domu i przez to wszystkie obowiązki są na Twojej głowie? Delikatnie powiedz mu o tym! Rozmowa o problemach nie tylko może spowodować wyeliminowanie przyczyny stresu, lecz także pozwoli na zacieśnienie Waszych relacji.

SPOSÓB 5: zrób głęboki wdech

Jeśli dopada Cię stres w czasie publicznych wystąpień postaraj się zrobić kilka głębszych wdechów. W ten sposób dotlenisz mózg i uspokoisz rozbiegane myśli. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest przede wszystkim dobre przygotowanie – im więcej czasu poświęcisz na opanowanie materiału do wygłoszenia, tym mniej będziesz się denerwować.

SPOSÓB 6: postaw na komfort psychiczny

Sposobów na stres jest wiele, jednak jeśli nie możesz go zwalczyć, postaw na leki z apteki takie, jak Sedatif PC. Lek ten działa uspokajająco, ale nie otępia. Sedatif PC pomoże złagodzić objawy stresu i ułatwi zasypianie. Sen jest bardzo ważnym sprzymierzeńcem w walce ze stresem. Z kolei brak efektu otępienia pomoże racjonalnie podejść do problemu i rozwiązać go z konstruktywny sposób.